۲ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

دومین سالگرد ارتحال عالم ربانی آیت الله سیدمحمدباقر مصطفوی

هفتم صفر همزمان با شام شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) دومین سالگرد عالم ربانی حضرت آیت الله العظمی مصطفوی در مسجد درب یلان کاشان برگزار شد .

در این مراسم که جمعی از علما، طلاب، روحانیان، مسئولان و قشرهای مختلف مردم حضور داشتند حجت الاسلام شیخ مرتضی ادیب یزدی در سخنانی به تشریح ابعاد مختلف شخصیت این عالم وارسته پرداخت وگفت : عمل و اخلاص، در خدمت مردم بودن، ساده زیستی و توجه به فقرا و درمانگان را از جمله ویژگی های برجسته این عالم برجسته بیان کرد.

وی افزود: این عالم مجاهد در طول عمر پربرکت خود همواره به فکر مستمندان و تهیدستان بود و افتخار می کرد که دست افتاده ای را بگیرد.

وی یکی از راه رسیدن به بصیرت و حقیقت را توجه به مستضعفان و زیردستان در فراز و نشیب های زندگی دانست و خاطرنشان کرد: آیت الله مصطفوی در زمان حیات خود همیشه می کوشید مشکلات و گرفتاری های مردم را برطرف کند.

حجت الاسلام ادیب یزدی با بیان اینکه انسان در گرو خدمت به فقرا و مستمندان به جایی می رسد، تاکید کرد: نباید هیچگاه از فقرا و افراد بی بضاعت غافل شویم. وی از علما به عنوان شاگردان مکتب اهل بیت و ائمه معصومین (ع) نام برد و گفت: حضرت علی (ع) حتی در حال نماز خواندن و رکوع به فکر فقرا و افراد مستمند بود و سیره زندگی آیت الله مصطفوی نیز در پیروی و تاسی از مکتب ائمه اطهار (ع) بود.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سید مهدی

اعلامیه دومین سالگرد آیت الله العظمی مصطفوی رحمه الله

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سید مهدی